جراحی زیبایی بینی،پروتز سینه،لیپوماتیک،تزریق ژل و چربی در گیلان

ساعات کار : روزهای فرد ساعت 17 تا 20
  تماس : 09143016191

موارد بهداشتی عمل جراحی

doctor

مراقبت های کلی قبل از عمل :
اصول کلی بررسی و آماده سازی بیمار در مورد تمامی اعمال جراحی یکسان است ، اما هر نوع عمل جراحی ممکن است بطور خاص نیاز به بررسی یا مراقبت خاص داشته باشد.
بطور کلی اولین مرحله انجام شده گرفتن شرح حال از بیمار می باشد که در آن وجود بیماری های زمینه ای ،سابقه ی آلرژی،مصرف داروهای مختلف و مصرف سیگار و عادات مختلف از بیمار سوال شده و سپس بیمار به طور کامل معاینه می شود . این مرحله بسیار حیاتی است.زیرا وجود بیماریهای زمینه ای شدید مثل بیماری های قلبی عروقی، بیماری های خونریزی دهنده ،فشار خون و دیابت کنترل نشده منع کامل یا نسبی بسیاری اعمال جراحی می باشد.هچنین وجود سابقه ی آلرژی نسبت به یک داروی خاص و اطلاع پزشک از آن اشتباهات جبران ناپذیر جلوگیری می کند. سابقه ی مصرف دارو و بخصوص داروهای ضد انعقاد و مسکن ها (به جز استامینوفن) و ویتامین E از جهت کاهش احتمال خونریزی مهم است و توصیه می شود که بیمار مصرف ویتامین E و مسکن ها را به مدت 10-14 روز قبل از عمل قطع کند.
همچنین با توجه به آنکه سیگار عوارض ریوی بدنبال عمل را زیاد کرده و روی ترمیم زخم موثر است ، توصیه می شود از سه هفته قبل از عمل قطع شود.آزمایشاتی قبل از عمل بر اساس نظر جراح شما انجام می شود. در مردان بالای 40 سال و زنان بالای 45 سال مشاوره ی قلب به طور معمول انجام می شود. هر چند در نهایت نظر جراح و متخصص بیهوشی شما تعیین کننده برری های لازم قبل از عمل می باشد.
معمولا بیمار از 8 ساعت قبل از عمل باید ناشتا باشد . توصیه می شود که بیمار شب قبل از عمل دوش بگیرد و هنگام مراجعه هیچ گونه آرایشی نداشته باشد، زیرا می تواند مانع کنترل صحیح علائم حیاتی ضمن عمل شود. در صورتیکه بیمار دندان مصنوعی دارد حتما باید قبل از عمل خارج شود.
مراقبت های کلی بعد از عمل :
چنانچه در مورد مراقبت های بعد از عمل متذکر شدیم یک ری از این مراقبت ها در تمامی اعمال جراحی یکسان بوده و عده ای دیگر از آنها بسته به نوع عمل می باشد.
در مراقبت های کلی پس از عمل به بیمار توصیه می شود که بلافاصله پس از عمل هایی که در آن تحت بیهوشی عمومی یا بیحسی موضعی همراه با ایجاد خواب آلودگی قرار گرفته است،  تنفس عمیق انجام دهد تا احتمال عوارض تنفسی را به حد اقل برساند.در اولین فرصتی که جراح اجازه دهد ، بیمار باید با کمک همراه و یا نظارت پرستار مسئول از تخت پایین آمده و راه برود.ضمن مدت استراحت  هم باید بطور مداوم عضلات پا منقبض و منبسط شوند تا احتمال لخته شدن خون در پاها به حداقل برسد.
شروع مصرف مایعات و غذا بسته به نوع عمل ، نظر جراح و وضعیت بیمار از چند ساعت تا 24 ساعت پس از عمل می باشد که معمولا از مایعات شروع شده و بتدریج به سمت غذاهای سفت تر می رود.
درن ها لوله هایی هستند که زیر پوست گذاشته می شوند تا خون و مایعات را از محل عمل خارج کنند.زمان خارج کردن آنها زمانی است که ترشح آنها بسیار کم یا قطع شده باشد.
زمان حمام کردن بسته به نوع عمل ، نظر جراح و وجود یا عدم وجود درن متغیر است.اگر بیمار درن نداشته باشد ، اکثرا پس از 2-3 روز می تواند حمام بگیرد، اما در صورت وجود درن معمولا حمام تا 24 ساعت پس از کشیدن آن به تعویق انداخته می شود.
باید توجه داشت در صورت در دسترس بودن چسبهای مقاوم به آب (SHOWER PROOF ) بیمار می تواند زودتر حمام کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>